• 27th August 2013
           
  Sarja GNEx tulekindlad heliseadmed on uue müügile tuleva signaalseadmete sarja esimesed tooted.

  Klassi Ex d IIC kuuluvat sarja GNEx toodetakse klaaskiuga sarrustatud polüestervaigust (GRP), mis on võrreldes roostevaba terasega kulusäästlikum lahendus, kuid pakub avamerelahendustele samaväärset korrosioonikaitset. Kõik välised kinnitid on roostevabast terasest 316, kinnitustoend on roostevabast terasest 304 või 316. Kaks standardset M20 kaablisisendit on saadaval mitmesuguste sulgurkorkidega. Ümbrise valand on punane, kuid tellida on võimalik ka muid värvusi. Lubatud temperatuurivahemikuga –60 °C…+70 °C ja tsoonide 1 ja 2 jaoks vajaliku heakskiiduga uued GNEx signaalseadmed sobivad kõige karmimatesse oludesse.

  Helisignaalseadmete GNExS1 ja GNExS2 suurim helitugevus on ühe meetri kaugusel vastavalt 117 dB(A) ja 123 dB(A). Kummalgi variandil on 45 häiretooni sagedust koos nelja kaugvalitava häireastmega. Esimese ja teise astme häiretoone saab valida üksteisest sõltumatult, mis annab hoiatuse ja evakuatsiooni helitoonide koostamisel märkimisväärse paindlikkuse. Mõlema mudeli suured toitepinge vahemikud 10…30 V DC ja 90…260 V AC vähendavad laovaru variantide vajadust. GNExS1 töötab ka toitepingel 90…260 V DC.

  Mudeli GNExS1-R jõudlus on võrdne GNExS1 omaga, kuid selle ruupori eriline radiaalne ehitus tagab ringsuunalise helileviku. Rakendustes, kus paigalduspiirangud võivad vähendada tavaliste suunatud ruuporite katvust, on lahenduseks GNExS1-R. Seadme väikesed mõõtmed võimaldavad seda samuti kasutada piiratud ruumiga kohas.

  Valjuhääldid GNExL1 (15 W) ja GNExL2 (25 W) PA on saadaval kahe 70 V ja 100 V liinitrafoga, mis võimaldab mitut ühendust või väikese takistusega (16 Ω või 8 Ω) variante. Väga sobivana avamere PAGA-süsteemide jaoks pakuvad need suurepärast selgust, sagedustundlikkust ja helitugevuse ulatust.

  Kõikidel uutel sarja GNEx toodetel on kõige värskemate Euroopa ja IEC standardite kohased ATEX- ja IECEx-sertifikaadid. Muud heakskiidud ja täiustused väljastatakse lähitulevikus.
  Lisateavet heliseadmete sarja GNEx kohta leiate järgmistelt linkidelt.

 • 15th October 2013
                         
  Tulekindel helisignaalseade 110-R on kõige värskem täiendus juhtivale sarjale BEx. Mudel BExS110 on olnud pikka aega Ex d ja Ex de klassi kuuluvate signaalseadmete tootmisharu standard. Uus BExS110 on saadaval uue ainulaadse radiaalse ehitusega ruuporiga.

  Uus BExS110-R jaotab valitud häiretooni ringsuunaliselt ilma helivõimsuse kaota. Väikesed mõõtmed on eriti kasulikud piiratud ruumiga kohtadesse paigaldamisel.

  Seadmed on saadaval klasside Ex d ja Ex de variantidena ning need sobivad gaasikeskkonna tsoonidesse 1 ja 2 (BExS110-R) või tolmukeskkonna tsoonidesse 21 ja 22 (BExDS110-R).

  Lisateavet võite leida siit.

 • 15th October 2013
         
  Uus BExCS110-05D-R on kõige värskem ühendvariant levinud tulekindlast klassi Ex d IIB helisignaalseadmest ja ksenoon-plinktulest. Uue BExCS110-05D-R helitugevus ühe meetri kaugusel on kuni 113 dB(A) ja ksenoon-plinktule jõudlus 5 J, mis tagab kõik ühendseadmelt eeldatavad omadused, ning sellele lisandub ainulaadse radiaalse ehitusega ruupor. Uue ehitusega ruupor väljastab häiretoonide võimsuse ringsuunaliselt ja võimaldab ksenoon-plinktulele sobivaima paigutuse. Teatavates rakendustes, kus plinktule paigutuse kohta kehtivad erinõuded, on paigaldajad tihti mures helisignaali tõhususe võimaliku vähenemise pärast, kui tavaline lehvikruupor tuleb suunata eemale inimestest, kellele hoiatus on ette nähtud. Uue radiaalse ruupori puhul seda muret enam ei ole ja plinktule võib kinnitada mis tahes vajalikus asendis.

  Rakendustes, mis nõuavad oleku näitu või kaugvalitavat vilkumisrütmi, tagab BExCS110-L1D-R samasuguse helijõudluse, kuid sellele lisandub suure võimsusega LED-plinktuli.

  Sarja BExCS110 tooted sobivad gaasikeskkonda, BExDCS110 variandid gaasi- ja tolmukeskkonda.

  Sarja BEx ühendsignaalseadmed võimaldavad märkimisväärset tööjõukulu ja paigaldustarvikute kokkuhoidu. Ühe mitmesoonelise juht- ja toitekaabliga seadme paigaldusel tuleb kinnitada ainult üks seade, kasutada ainult ühte läbiviiku ja katsetada ainult ühte seadet. Heli- ja valgussignaale saab käitada kas samalt energiaallikalt või ühendada eraldi sõltumatult juhitavatena.

  Lisateavet E2Si ühendseadmete sarja BEx radiaalse ruuporiga mudelite kohta leiate järgmistelt linkidelt.

 • 25th September 2013
                           
  Tavalised elektromehaanilised signaalkellad on olnud plahvatusohtlikes keskkondades üldisel signaliseerimisel alati üks levinumaid valikuid, kuid samas on hästi teada ka nende suured hoolduskulud ja usaldusväärsuse mured. E2S teatab esimese elektroonilise asendustoote turule toomisest. E2Si Hootronicu tehnika ja ringsuunalise helilevikuga radiaalse ruupori ühendamise teel loodud BExH120D-R Belltronic tekitab digitaalselt salvestatud mehaanilise signaalkella heli.

  Signaalkella digitaalse salvestise D-klassi võimendiga saavutatud heli tugevus ületab mehaanilise signaalkella jõudlust, kuid võimaldab pidevalt määratletud signaali. Radiaalse ehitusega ruupor mitte ainult ei korda tavalise mehaanilise kella heli, vaid see matkib ka helisignaali levikut.

  Klassi Ex d IIC kuuluv BExH120D-R on saadaval ATEX- ja IECEx-sertifikaadiga variandina gaasikeskkonna tsoonidesse 1 ja 2 ning variandina BExDH120D-R gaasi- ja tolmukeskkonna tsoonidesse 1, 2, 21 ja 22. Laevaalumiiniumist ümbris on fosfaaditud ja pulbervärvitud ning tagab sobivuse kõige karmimatesse ranniku- ja avamerekeskkondadesse. Seadmel on olemas ka GOST-Ri ja INMETRO heakskiidud.

  Lisateavet võite leida siit.